טיפים לעיצוב הגינה הביתית

בית פרטי עם גינה הוא משאת נפשם של רבים, וגם בעידן משבר הנדל”ן ומצוקת הדיור יימצאו אלו שלא מוכנים להתפשר ומשקיעים במרחב גינתי פתוח המתאים לבילוי משפחתי ולאירוח. חשוב לזכור כי הגינה במרבית המקרים מגיעה כשטח חיצוני ללא כל השקעה ובעל הגינה יצטרך להשקיע מחשבה ומשאבים על מנת להפוך אותה לשכיית החמדה הנכספת.

מספר טיפים לעיצוב הגינה הביתית:

הגדרת צורך – יש מי שמעוניין בגינה לישיבה נינוחה תחת כיפת השמיים עם כוס קפה ויש מי שמדמיין בעיני רוחו ילדים מתרוצצים ומשחקים בכדור. על מנת להבטיח את העיצוב והאבזור הנכון מומלץ להחליט מראש על מטרות הגינה והשימושים העיקריים בה ולהמשיך מכאן.

צמחיה חיה – בין אם בחרתם בריצוף מודרני של הגינה ובין אם בהנחת יריעות של דשא סינטטי איכותי למראה ירוק, אל תוותרו על האלמנט הטבעי. ערוגת עשבי טיפול, סלעיה, פרחים ואפילו כדים ענקיים מתוכם צומחים עצי נוי יוסיפו רבות הן למראה הגינה והן לתרומה האקולוגית שלה.

הצללה – מדינת ישראל היא מדינה חמה בה זורחת השמש למעלה משלוש מאות ימים בשנה. על מנת להבטיח ניצול מרבי של הגינה הביתית אין לוותר על פתרון הצללה דקורטיבי שיספק מענה למרבית השטח לפחות אם לא לכולו. ניתן להתקין פרגולות עץ או אלומיניום, פתרונות הצללה מפוליקרבונט ואפילו להעמיד שמשיות ופתרונות הצללה ניידים דקורטיביים.

שילוב של טאבון ו/או מתקן צליה – הגינה הביתית היא מתחם בילוי ואירוח ואלו כוללים לרוב גם אוכל. האפשרות להוציא פיצה חמה מן הטאבון או להגיש אורחים נתחי בשר וירקות צלויים, כאשר הכל חם, טרי ומדיף ניחוחות במקום, משדרג רבות את חוויית האירוח ובזכות לא מעט מתקני טאבון לחצר ומכשירי גריל מעוצבים, תורמים גם לנראות הגינה.

ריהוט גינה – בהתאם לשימוש העיקרי בגינה ניתן לבחור בין ריהוט סלוני לגינה, פינות ישיבה או פינות אוכל. מומלץ לשלב על פי גודל הגינה גם ערסלים ונדנדות, מתקנים שימושיים מאוד המסייעים בעיצוב גינה במראה שלו ומזמין.

בחצר האחורית ניתן לקבל השראה ורעיונות לעיצוב הגינה ולהתרשם משלל מוצרי הריהוט, האביזרים והפריטים לגינה ולחצר.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן